Yapay Zekayı Kullanarak 5 Bin Kadınla Flörtleşti: Evleneceği Kadını Yapay Zekayla Buldu

Her geçen hayatın her alanına hakim olan yapay zekayla yapılanlar hayrete düşürüyor. Bunun ilginç bir örneği ise Moskova’da yaşandı. Aleksandr Zhadan isimli bir genç yapay zeka ChatGPT yardımıyla 5 bin kadınla flört etti.

Chip dergisinin haberine göre Zhadan, 2021’de Tinder kullanırken OpenAI’nin GPT-2’sini bir flört asistanı olarak programlamaya karar verdi. Oluşturduğu program, Tinder’da 5 bin 239 kadınla konuştu, ona 100’den fazla randevu ayarladı ve sonunda evlendiği kişiyi buldu.

FİLTRELEME YAPTI

Zhadan, programını tercihleriyle eşleşen kadınlara beğeni gönderecek şekilde geliştirdi. Ayrıca alkol fotoğrafları ve biyografilerinde burçlar bulunan profiller gibi çekici bulmadığı diğer nüansları de filtreledi.

5 BİN SEÇENEĞİ TEK BİR KADINA İNDİRDİ

Zhadan’ın flört asistanı, 5 bin seçeneği yalnızca bir kadına, Karina Vyalshakaeva’ya indirdi. Çift, Aralık 2022’de evlendi ve Vyalshakaeva, ilişkinin ilk birkaç ayında ChatGPT ile konuştuğunu söyledi.

Zhadan, “Bir noktada proje bana Karina’ya evlenme teklif etme zamanının geldiğine dair bir tavsiye yazdı” dedi. Başlangıçta, bunun yapay zeka projesinin bir halüsinasyonu olduğunu düşündü (programa evlenmek istediğini hiçbir zaman söylememişti) ama sonra bunun sebebini anladı. “Karina bir düğüne gitmek istediğini söyledi ancak ChatGPT, bunun kendi düğünü olmasını tercih edeceğini düşündü” dedi ve ekledi: “Tavsiyeye uydum ve o da evet dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx