Uzman Görüşü: Bu 4 Altcoin 10X Patlayıcı Potansiyele Sahip!

Kripto uzmanı Camille Lemmens, yüksek kar potansiyeli olan 4 altcoin ismi veriyor. Uzman, bu altcoin’lerin bunu daha önce yaptığını belirtiyor. Dolayısıyla, bir sonraki boğa koşusunda tekrar yapmalarının mümkün olduğunu ifade ediyor. Uzman, bu listedeki tokenlerin 10X ve daha fazla potansiyeli olduğunu öngörüyor.

Listenin ilk sırasında Avalanche (AVAX) var

Bugün bu kademe listesindeki ilk seçimim Avalanche ve onun AVAX tokenı. Ve bilmenizi isterim ki, altcoin son 30 günde %110 artış gösterdi. Ancak AVAX’a yalnızca bu pompa nedeniyle girmiyorum. AVAX, hızlı ve düşük maliyetli işlemlere sahip bir katman-1 Blockchain.

Avalanche ayrıca iyi bir ölçeklenebilirlik sunuyor. Dahası EVM uyumlu. Tüm bunlar önümüzdeki boğa koşusunda iyi bir rekabet avantajı sağlıyor. Platform bir yerine üç Blockchain’le çalışıyor. Bu üç Blockchain de farklı görevleri yerine getiriyor. Platformun bu kadar verimli olmasının nedeni bu. Bu, örneğin Avalanche’da oyun oynamak için iyi.

DeFi’de de iyi gidiyor. Avalanche, TVL ile ölçülen tüm Blockchain’ler arasında 7. sırada yer alıyor. Örneğin, Trader Joe DEX Avalanche’da başladı. Ayrıca geniş bir NFT sahnesi var. Şu anda, Castle Crush koleksiyonu en yüksek işlem hacmine sahip. Dokyo onların mavi çip NFT’si gibi görünüyor. Bu altcoin şu anda dalgalar yaratıyor. 17 Kasım’dan bu yana günlük işlemler 1 milyondan 3 milyona çıktı. AVAX da son zamanlarda harika gidiyor. Avalanche ayrıca tüm işlem ücretlerini yakıyor. Bu yüzden deflasyonist.

Altcoin, son 14 gün içinde %79,9 oranında artış gösterdi. Son 30 günde ise %142,6 artışla daha da iyi durumda. Ancak AVAX, Kasım 2021’deki 144,96 dolarlık ATH’sinden hala %85 aşağıda. Oraya geri dönmesini (7X) ve daha iyisini yapmasını bekliyorum.

İkinci sıradaki altcoin: Chainlink (LINK)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Chainlink son zamanlarda çok popüler. Bu yüzden bu kademe listesindeki ikinci seçimim. Kısa bir süre sonra yanmaya geri döneceğim. Öncelikle, bunu bilmeyenler için, Chainlink bir oracle ağı. Bugüne kadar kripto alanında açık ara en başarılı ve en çok kullanılan oracle.

Kripto dünyasının oracle’lara çok ihtiyacı var. Nedeni basit. Blockchain’ler gerçek hayattaki dünyamızla iletişim kuramaz. Dolayısıyla, oracle’lar Blockchain’lere tüm gerçek zamanlı bilgileri sağlar. Örneğin, spor sonuçları, hava durumu bilgileri ya da kripto fiyatlarına ne dersiniz? Temmuz ayında Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) lanse edildi. Bu, dApp’leri ve web3 girişimcilerini cross-chain bağlayan basit bir arayüz.

LINK’in yazı sırasındaki fiyatı 14,08 dolar. Bu, günlük bazda %6,3 artış anlamına geliyor. Son 30 gün içinde altcoin fiyatı %96,4 oranında artış gösterdi. Bir yıl boyunca, LINK 6 ila 8 dolar arasında yatay bir hareket gördü. Yakın zamandaki zirve 16,26 dolardı, yani 2 katı. Mevcut ATH’si Mayıs 2021’den itibaren 52,70 dolar. Bu da buradan 3,5X daha demek. Bu boğa koşusu sırasında LINK’in büyük bir patlama yaptığını görebiliyorum.

Üçüncü sırada Arweave (AR) geliyor!

Arweave tamamen veri depolama ile ilgili. Ve bugünlerde buna çok ihtiyacımız var. Günde 328,77 milyon terabayt veri üretiyoruz. Şimdi, dürüst olmak gerekirse, bu verilerin hepsi depolama gerektirmiyor, ancak birçoğu gerektiriyor. İlginç olan ne biliyor musunuz, bu sadece yüzeyi çiziyor. Veri kullanımı önümüzdeki yıllarda daha da artacak.

Yani, veri depolama sunan herkes bir gezintiye çıkıyor. Şimdi, Arweave veri depolama sunan tek platform değil. Ancak, onu öne çıkaran birkaç benzersiz özelliği var. 200 yıl boyunca veri depolama sağlıyor. Bu onların kalıcı depolama çözümü ve tek seferlik bir ücreti var. Permaweb’lerinin bir parçası. Örneğin, Avalanche, Solana, Cosmos veya Polkadot, Blockchain verilerini Arweave üzerinde depoluyor.

AR’nin yazı sırasındaki fiyatı 7.68. Altcoin, son 14 günde bu oran %34 artış gördü. Son 30 günde ise bu %126,5 oldu. Yine de, geçen yıl boyunca, hala %13,1 düşüşte. Bu arada AR’ın ATH’si 89,24 dolar idi. Bu %90 düşüş demek. ATH’sine geri dönmek için AR’nin 10X’e ihtiyacı var. Ben bundan çok daha iyisini yapacağını düşünüyorum.

Son sıradaki altcoin: Celestia (TIA)

Celestia, bu kademe listesinde bugün için son seçimim. Yakın zamanda kripto sahnesine büyük bir patlama ile geldi. Ana ağının 31 Ekim’de piyasaya sürülmesiyle birlikte bir airdrop da gerçekleşti. TIA tokenı 2,3 doların üzerinde bir miktar yatay hareketle başladı. Ancak, o zamandan beri bir yükseliş trendi gördü. Mevcut ATH’sine yalnızca birkaç gün önce 7,33 dolardan ulaştı. Yani, elinizde tutmayı başarırsanız bu airdrop ikiye katlandı.

Ancak hepsi bu kadar değil, Celestia’nın iyi bir anlatısı ve temelleri var. Gelecekte çok daha fazla yükseliş trendine hazır. Celestia’nın yolculuğu daha yeni başladı. Bugünün altcoin projeleri listesine girmesinin bir başka nedeni de bu. Kendisini ilk modüler ağ olarak adlandırıyor. Başka bir deyişle, yalnızca konsensüs ve veri kullanılabilirliği sununuyor. Biraz önce Arweave ile verinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Dolayısıyla, artık geliştiriciler kendi Blockchain’lerini oluşturmak için mükemmel bir platforma sahip. Celestia onlar için altyapı sağlıyor. Celestia sadece 14 günde %197’lik artışla bu listeye kolayca giriyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx