Hilton Türkiye’de 11 otel daha açacak

Ülkede neredeyse 70 yıldır faaliyet gösteren Hilton’un Türkiye’de geliştirme aşamasındaki 34 oteli, 4’ü ilk kez ülkeye giriş yapacak olan 10 ödüllü marka altında konumlanacak.

Hilton’un faaliyette ve geliştirme aşamasındaki 100’den fazla oteline ev sahipliği yapan Türkiye, şirketin dünya çapındaki en büyük pazarlarından biri olma özelliği taşıyor.

Oteller, Hilton Hotels & Resorts, Curio Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by Hilton ve Hampton by Hilton markaları altında açılacak.

BÜYÜME SÜRECİNİN YENİ ADIMLARI OLACAK

Türkiye’deki büyüme hakkında konuşan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, “Türkiye, ciddi bir büyüme fırsatı sunan, son derece dinamik bir pazar. İstanbul Havalimanı’nda açılacak olağanüstü yeni Hilton Hotels & Resorts otelini de içeren en yeni anlaşmalarımız, ülke genelinde markalarımıza gösterilen talebin bir göstergesi niteliğinde. Uzun yıllardır gururla Türkiye’de faaliyet gösteren Hilton markası olarak, seyahat edenlerin ihtiyaçlarına daha geniş kapsamlı bir şekilde yanıt vermemizi sağlayacak büyüme sürecimizin bu yeni adımında değerli iş ortaklarımızla birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

HİLTON İSTANBUL AİRPORT

TAYA Gayrimenkul Yatırım İşletmeleri Anonim Şirketi ile yapılan yönetim anlaşmasının ardından inşaatına başlanan Hilton İstanbul Airport’un 2025 yazında açılması bekleniyor. Hilton’un havalimanı oteli portföyünü genişletecek olan Hilton İstanbul Airport, dünyanın en işlek 10 havalimanından biri olan İGA İstanbul Havalimanı’ndaki ilk Hilton markalı otel olma özelliğini taşıyacak. Otel, İstanbul Airport City bünyesinde, havalimanı terminalinin tam karşısında yer alacak. 491 odalı otelde ayrıca restoran, lobi bar, teras kafe, executive lounge, kapalı havuz, spa, fitness tesisi ve toplam 770 metrekarelik toplantı alanı bulunuyor.

LES TEMPS İSTANBUL KARAKÖY, CURİO COLLECTİON BY HİLTON

Koçak Gold Kuyumculuk Dış Ticaret A.Ş. ile yapılan franchise anlaşmasını takiben Karaköy’deki Kamondo Merdivenlerinin karşısındaki tarihi bir binada yer alacak olan Les Temps İstanbul Karaköy, Curio Collection by Hilton, 2025 yılı başlarında açılacak. Otel 93 odayla hizmet verecek.

DOUBLETREE BY HİLTON HOTEL AND SUİTES İSTANBUL ALTUNİZADE

CCN Holding ile yapılan yönetim anlaşmasının ardından DoubleTree by Hilton Hotel and Suites İstanbul Altunizade’nin 2024 yazında açılması planlanıyor. Yeni inşa edilecek otelde tamamı stüdyo ve tek yatak odalı süitlerden oluşan 240 oda bulunacak. Otelde restoran, lobi bar, kapalı bir havuz, spa ve fitness tesisleri, 95 metrekarelik bir aerobik stüdyosu, toplamda 430 metrekareden fazla toplantı ve etkinlik alanına yer alacak.

RİTUS HOTEL İSTANBUL SULTANAHMET, TAPESTRY COLLECTİON BY HİLTON

Tapestry Collection by Hilton markası 2025 baharında açılacak otelle Türkiye’ye giriş yapmaya hazırlanıyor. Ritus Hotel İstanbul Sultanahmet, Tapestry Collection by Hilton 51 odası ile hizmet verecek.

HAMPTON BY HİLTON TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Hampton by Hilton markasıyla Türkiye’de 5 otel daha açılacak. Bunlar Hampton by Hilton Antalya Airport, Hampton by Hilton Ankara Airport, Hampton by Hilton Adana Batı, Hampton by Hilton İstanbul Şişli ve Hampton by Hilton Merter olarak öne çıkıyor. Tümü 2026’dan önce hizmete girecek olan otellerden Hampton by Hilton Antalya Airport ve Hampton by Hilton Merter’in 2024 yılında, Hampton İstanbul Şişli’nin ise 2025 başlarında kapılarını açması planlanıyor.

Öte yandan Hilton’un Türkiye’de yaklaşan otel açılışları ise şu şekilde:

– Hampton by Hilton Denizli Güney, 2024’te açılıyor
– Home2 Suites by Hilton İstanbul Finans Merkezi, 2025’te açılıyor
– Embassy Suites by Hilton İstanbul Mecidiyeköy, 2024’te açılıyor
– Canopy by Hilton İstanbul Taksim, 2025 yılında açılıyor

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx