Facia göz göre göre ‘geliyorum’ diyor: Önlem bile alınmadı

İstanbul Küçükçekmece’de yıkılması için boşaltılan 5 katlı bina korku saçıyor. Kolonları patlayan kirişlerinde demirler ortaya çıkan binanın önünden her gün yüzlerce kişi ve araç geçiyor.

DHA’nın haberine göre, Gültepe Mahallesi’nde bulunan 5 katlı bina riskli olduğu gerekçesiyle yaklaşık 1 ay önce boşaltıldı. Kolonları patlayan kirişleri dökülen bina tehlike saçmaya başladı. Çökmek üzere olan binanın önünden her gün yüzlerce kişi ve araç geçiyor. Mahalleli hala yıkım yapılmamasına tepki gösteriyor.

MÜTEAHHİT DAHA YIKILMADAN DEMİRLERİ SÖKMÜŞ

Telefonla bilgi veren bina sahibi Recai Çakır ise, “Bina inşaat firmasına devredildi. Benim sorumluluğumdan çıkmış durumda. Belediye ölçüm yaptı. Çürük çıkmasına rağmen yıkılması yönünde izin vermedi. Ben de inşaat firmasıyla anlaştım. Ama yıkılması için belediyeden onay bekliyoruz. Binanın ön kolonunda hasar var. Alttan su aldığı için patlamış. Binanın demirlerini ise anlaştığım müteahhit sökmüş. Ben binadan 15 gün önce çıktım. Geçen hafta geldiğinde söküldüğünü gördüm. Durum benden çıktığı için de bir müdahale yapamıyorum” dedi.

MUHABİR BİLGİ VERİNCE ÖNLEM ALINDI

Küçükçekmece Belediyesi yetkilileri ise binanın durumuyla ilgili kendilerinde bilgi olmadığını belirtirken bina sahibine ceza kesilip yıkım için gerekli çalışmanın başlatılacağını ifade etti. Basının bilgi vermesi üzerine belediye ekipleri mahalleye gelerek bina çevresinde önlem aldı.

MAHALLELİ TEDİRGİN

Çevresinde önlem alınmayan binadan dolayı mahalleli tedirgin. Mahalleli Ahmet Keskin, “Bir aydır bina bu şekilde. Buradan çoluk çocuk geçiyor tedirgin oluyoruz. Sonuçta yıkılması gereken bir bina. Biz belediyeden bunu talep ediyoruz” dedi. Kaan Duran ise, “Bu binanın bir an önce yıkılmasını istiyorum. Çünkü okula sabahları buradan gidiyorum. Sabah karanlık olabilir, göremeyebilirim. Bir şey düşerse başıma can güvenliğim tehlikede. Hemen yıkılmasını istiyorum” diye konuştu.

‘MADDE BAĞIMLILARI İÇERİYE GİRİYORLAR’

Kerim Bartıdoğdu, “Çevrede madde bağımlıları var. İçeriye giriyorlar. Rahatsız oluyoruz. Yıkılması planlanıyor ama ne zaman olduğu belli değil. İnşallah yıkılır” dedi. Poyraz Mevlüte, “Burada esnafız. Altından insanlar geçiyor. Beton yıkılabilir. Kirişleri sağlam durmuyor. Torbacılar geceleri orada takılıyor. Çok rahatsız oluyoruz. Yıkılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kadir Can Ünal, “Ben bu mahallede oturuyorum. Üç senedir buradayım. Zaten bayağı eski bir binaydı. Yıkılması gerekiyordu. İçini boşalttılar. Karot aldılar sanırım. Yanından geçerken dikkatimizi çekti. Yani Allahtan bir vatandaşımıza bir şey olmadan zabıta geldi ve çevresini korkuluklarla kapattı. Yoksa gerçekten büyük bir sıkıntıydı. Ama yine de yetersiz. Bir an önce yıkılıp buranın temizlenmesi gerekiyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx