Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İsrail’e Gerçek Ordu Hatırlatması: “Kaçacak Delik Arayacaklar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarla İsrail’e tepki gösterdi. Gazze’de yapılanları vahşet olarak tanımlayan Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu için ise ‘kaçak delik arayacak’ yorumunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’de yaptılarına tepki göstermeye devam ediyor.

3 saatten fazla süren kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu hedef aldı.

“İsrail elbette hesap verecek. İsrailli yöneticiler er ya da geç insanlık mahkemesinde yargılanacak, hak ettiği cezaları çekecek, tarihin çöplüğündeki yerlerini alacaklardır.”

“Netanyahu yönetimine bu cüreti veren Batılı ülkeler de aynı akıbeti paylaşacaktır.”

“İsrail, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana Filistin coğrafyasında uyguladığı her zulmün hesabını verecektir. Bundan kaçış yok, Netanyahu nereye kaçar bilemiyorum.”

“Batı’nın etekleri altına saklanan İsrail yönetimi zulmünü ne kadar artırırsa sonunda ödeyeceği bedel de o kadar ağır olur. “

“Bir avuç sivil karşısında yüreği titreyen İsrail’in, gerçek bir orduyla karşı karşıya geldiğinde paramparça olacağı muhakkaktır. İsrail yönetiminin, böyle bir acı bir akıbetle karşılaşmadan aklını başına toplamasını ümit ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx