Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı’dan şenlik daveti: Kaçıranlar üzülür

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Kent Kurulu işbirliğinde ‘Tuzla Kent Festivali’ başladı. El emeği vazolardan el örgülerine, avizelerden tablolara, seramikten midye kabuklarına kadar birbirinden farklı eserler satışa sunuldu. İstanbulluların ağır ilgi gösterdiği fuar pazar günü sona erecek.

“BURADA EL EMEĞİ ESERLER VAR”

Fastivali kıymetlendiren Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, üretenler için en büyük mükafatın emeğinin paha bulması olduğunu söz ederek, “Burada el emeği eserler var. Onları çok bedelli buluyoruz. Şenlik ziyaretçilerinin bu eserlere göstereceği ilgi hem üreten insanların hak ettikleri kıymeti görmesi hem de yeni üretimler için onları teşvik manası taşıyor.” dedi.

“HEM EKONOMİK HAREKET HEM KISITLI KAYNAKLARIMIZI KORUMAK İSTİYORUZ”

Lider Yazıcı, kelamlarına şöyle devam etti: “Burada kullanılmış eserleri ziyaretçilere sunan stantlarımız da var. Bu eserler eski değil ikinci yeni. Yeni sahipleri için yesyeni olacaklar. Gezegenimizin kaynakları tükeniyor. Bu süreçte kullanılabilecek eserleri satın alarak kullanmayı bir toplumsal sorumluluk olarak da görüyoruz. Hem ekonomik hareket hem kısıtlı kaynaklarımızı korumak istiyoruz. İnşallah sürdürülebilir bir dünya için sürekliliği olan bir farkındalık oluşturmak çabasındayız” dedi.

“KAÇIRANLAR ÜZÜLÜR”

Şenlikte ilginin ağır olduğunu ve bin 200’den fazla stant kurulduğunu tabir eden Lider Yazıcı, “5 bin metrekare alan içerisinde burası, bir şenlik, bir şenlik, bir pazar. İmkanı olan herkes İstanbul’un Doğu Yakası’na, Tuzla’ya bu sımsıcak şenliğe gelsin. Bu bir açık davet. Kaçıranlar üzülür” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.