TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu’ndan minimum fiyat açıklaması

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, taban fiyat artışıyla ilgili, “İşçiler, patronlar olarak el ele vererek üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz. Bu artışı sonuna kadar destekliyorum” dedi.

Mersin’in Silifke ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ismine yapılan M. Rifat Hisarcıklıoğlu İnteraktif eğitim salonu açılışına katılan TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan taban fiyat artışını kıymetlendirdi.

Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

* Bilhassa enflasyon artışına nazaran paralel taban fiyattaki bu artışın yapılması gerektiğidir. Bu gün açıklanan yeni taban fiyat çalışanlarımıza, ülkemize iyi uğurlu olsun demek istiyorum. Ayrıyeten patrona sağlanan 100 liralık minimum fiyat dayanağı için de teşekkür ediyorum.

* Personeller, patronlar olarak el ele vererek üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz. Mevcut enflasyon ortamında bu usul artışlar elbette yapılmalıydı. Bunu sonuna kadar destekliyoruz. Lakin değerli olan halkın satın alma gücünün de artmış olması. Bütün problem halkımızın satın alma gücünün yükselmesidir. Refah seviyesinin yükselmesi hepimizi memnun eder.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.