Popüler Bitcoin Borsası, Bu 10 Altcoini Listeliyor!

Güney Kore’nin en büyük ikinci kripto borsası olan Bithumb, Kore merkezli birkaç token projesi de dahil olmak üzere BTC pazarına on yeni altcoin eklediğini duyurdu. İşte detaylar…

İşte Bithumb’ın listelediği 10 altcoin!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Güney Kore merkezli popüler borsalardan olan Bithumb, en son açıklamalarında yeni altcoin listelemelerinden bahsetti. Yeni coin’ler şu şekilde: SuperWalk (GRND), Orbcity (ORB), KlaySwap (KSP), KlayDice (DICE), Talken (TALK), Enterbutton (ENTC), Fellaz (FLZ), Publish (NEWS), ROA ve BERRY. Duyuru, bugün, 7 Mart 2023’te yapıldı. Ardından gün boyunca kademeli olarak para yatırma ve alım satım işlemleri başladı. Listeleme duyurusu sonrasında altcoin’lerin fiyatındaki değişim ise aşağıdaki şekilde oldu:

  • SuperWalk (GRND): Coin, listelemenin ardından 0.32 dolardan 0.37 dolara yükseldi. Ancak daha sonra büyük bir satış yiyerek 0.17 dolara geriledi.
  • Orbcity (ORB): ORB da Bithumb listelemesinin ardından 0.22 dolardan 0.14 dolara gerileyerek satış ile karşılaştı.
  • KlaySwap (KSP): KSP, diğerlerinden daha az değer kaybetti. Coin, şu anda yüzde 8’lik bir düşüş ile el değiştiriyor.
  • Klaydice (DICE): DICE, listelemenin ardından yüzde 45’lik bir düşüş yaşadı ve 0.12 dolardan 0.05 dolara geriledi.
  • Talken (TALK):TALK, listelemenin ardından öncelikle 0.12 dolardan 0.19 dolara yükselse de, şu anda 0.17 dolara geri çekilmiş halde.
  • Enterbutton (ENTC): ENTC de listeleme sonrası sert düşenlerden oldu. Coin’in değeri 2.32 dolardan 0.89 dolara geriledi. Yüzde 44 oranında düşüş yaşadı.
  • Fellaz (FLZ): FLZ, yazım sırasında yüzde 9.1’lik bir düşüş ile işlem görüyor.
  • Publish (NEWS): NEWS, yüzde 20.8’lik bir düşüş ile 0.0121 dolardan el değiştiriyor.
  • Berry (BERRY): BERRY yüzde 25’lik bir düşüş ile 0.00155 dolardan el değiştiriyor.

Her coin için destek ağı değişmekte. Bazıları KIP-7 veya ERC-20 kullanırken diğerleri Polygon veya SPL kullanır. Bithumb, belirtilen destek ağları dışındaki ağlardan yapılan ödemeleri desteklemediğini duyurdu.  Yeni coin’ler, bugün Türkiye saatleri ile gece saatlerinden başlayarak yatırılmaya hazır hale getirildi. Alım satım, her coin için kademeli şekilde başlayacak.

Bithumb’ın başka planları da var

Coin eklemelerine ek olarak, Bithumb ayrıca 7 Mart 2023’ten 7 Nisan 2023’e kadar sürecek bir BTC piyasası yeniden düzenleme etkinliği düzenliyor. Güney Kore pazarındaki yatırımcılar, Talken ve Fellaz gibi birkaç Güney Kore merkezli token projesinin eklenmesinden memnun kalacak gibi duruyor. BTC piyasasının genişlemesi, yatırımcılara portföylerini çeşitlendirmek için daha fazla seçenek ve fırsat sağlayacaktır. Bir ay boyunca devam eden etkinlikle, Bithumb kullanıcıları yeni tekliflerden yararlanmak ve pazarın yeniden düzenlenmesi etkinliğine katılmak için bolca zamana sahip olacak.

Genel olarak, Bithumb’daki BTC pazarına on yeni coinin eklenmesi, Kore kripto para birimi endüstrisi için olumlu bir gelişmedir. Hareket, Bithumb’ın bölgedeki lider borsalardan biri olarak konumunu sağlamlaştırmaya yardımcı olacak ve daha fazla yatırımcıyı piyasaya girmeye teşvik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir