PEPE Coin Milyonerinin Yeni Avı, Bu Altcoin!

Pepe coin çılgınlığından kâr eden bir balinanın yeni bir hedefi var gibi görünüyor. Yeni hedef, ChatGPT’nin 69 dolar karşılığında ürettiği bir token. İşte balinanın en son hareketleri ve yeni tokena yüklü yatırımı…

PEPE coin balinasının hedefinde TURBO var

Devam eden meme coin çılgınlığının ortasında, daha önce Pepe Coin’de 14,5 milyon doların üzerinde para kazanmış olan gizemli bir balina Turbo token’a önemli bir yatırım yaptı. Lookonchain’in Blockchain analiz raporuna göre, balina Turbo’yu 3 Mayıs’ta satın aldı. Balinanın ilk satın alımı yaklaşık 977.000 dolar değerinde oldu. Bu da 1.38 milyar tokena denk geldi. Bugün itibariyle, yatırım, yaklaşık 1,9 milyon dolar değerinde. Yani balina, 1 milyon dolarlık bir kâr elde etmiş gibi duruyor.

Turbo’yu satın alan satıcının ilk etapta Pepe Coin’i satın alan kişiyle aynı kişi olmadığına dikkat etmek önemli. Görünüşe göre balina, coini PEPE’nin fiyatının önemli düşüş yaşadığı 19-27 Nisan tarihleri arasında satın aldı. Lookonchain, Twitter’da satıcının Turbo’yu satın aldığını çünkü başkalarının bilmediği bir şey bildiğini iddia etti.

TURBO, en çok işlem gören dördüncü meme coin oldu

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen bir memecoin olan Turbo’nun değeri hızla arttı. Coin; Pepe, Dogecoin ve Shiba Inu’dan sonra en çok işlem gören dördüncü meme coin haline geldi. Bu nedenle son günlerde manşetlerde yer alıyor. DexScreener’a göre son 24 saat içinde token yüzde 53,3 oranında artış gösterdi. Şu anda 97,4 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve en değerli meme coin’ler arasında ilk 10’da yer alıyor.

Projenin white paper’ında esprili bir dilde 69 dolarlık bir bütçe ve toplam 69 milyar token arzı vurgulanıyor. Geliştiriciler, basitlik, adalet ve topluluk katılımına benzersiz bir şekilde odaklanarak Turbo’yu lider meme coin olarak kurmayı hedefliyor. Bununla birlikte, tokenin yükselen değeri, uyarıların gelmesine neden oldu. Örneğin merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap, kullanıcılarını bu coine karşı uyardı.  

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi meme coin patlaması devam ediyor. Bu sırada, birçok kişi “kripto kışının” sona eriyor olabileceği spekülasyonunu yapıyor. Balinanın Turbo’ya yaptığı yatırım, meme coinlere artan ilginin kanıtı niteliğinde. Ayrıca meme coinlerin önemli getiri potansiyelinin sadece son örneği oldu. Bu eğilimin devam edip etmeyeceğini ya da patlamayı bekleyen bir balon olup olmadığını sadece zaman gösterecek. Bu noktada, kripto para birimlerini yüksek volatiliteye tabi olduğunu belirtmekte fayda var. Yani, balinanın kâr elde ettiği coin, ani şekilde değer kaybı yaşama riski taşıyor. Bu nedenle yatırımcıların dikkatli ve kendi araştırmaları doğrultusunda yatırım yapması en doğru seçenek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir