Olay iddia! Chelsea, Neymar’ın peşinde

İngiltere Premier Lig devi Chelsea, transfer döneminin son gününde büyük bir atılıma imza atabilir.

Daily Mail’de yer alan habere nazaran kulübün yeni sahibi Todd Boehly, Teknik Yönetici Thomas Tuchel’in takımını büyük isimlerle güçlendirmek istiyor ve bu nedenle gündeme PSG’deki durumu meçhul olan Neymar gelebilir.

PSG’nin ekonomik taleplerinin karşılanması halinde transfere sıcak bakabileceği aktarılırken, Chelsea’nin Brezilyalı yıldız için bahtını deneyeceği sav edildi.

Mali şartlar

Öte yandan Neymar’ın yüksek maaşı ve bonservis bedeli İngiliz devi için transferi zora sokabilir. Hem futbolcu hem de PSG’nin transfer için talep edecekleri fiyatları düşürmesi beklenmiyor. Bu sebeple transferin gerçekleşme mümkünlüğü yüksek değil.

Kalmak istiyor

Her ne kadar Chelsea’den kendisine bir ilgi olsa da Neymar, Paris’te Lionel Messi ile birebir grupta kalmak istiyor. Son yıllarda Brezilyalı yıldız PSG’yi sırf eski ekibi Barcelona için bırakabileceğini belirtmişti. 

Sezona fırtına üzere başladı

PSG’de geçirdiği başka dönemlerin bilakis Neymar bu yıla adeta fırtına üzere başladı. 30 yaşındaki Brezilyalı yıldız 6 maçta, 9 gol ve 6 asistlik başarılı bir performans gösterdi.

Tarihi bonservis

2017 yılında 222 milyon Euro’luk, Avrupa futbolunu adeta sarsan bonservis bedeli ile PSG’ye transfer olan Neymar, performansıyla sık sık tenkitlerin odağında yer almıştı. 30 yaşındaki futbolcu geçtiğimiz dönem PSG ile 28 maçta 13 gol ve 8 asistlik performans göstermişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.