Marmara Üniversitesi, 16 milyon 890 bin liraya kapı yaptıracak

Marmara Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Sıhhat Yerleşkesi’ne etraf duvarı ve giriş kapısı yaptırılması emeliyle ihale düzenledi. İhale kapsamında 500 metre betonarme etraf duvarı, bin metre ferforje korkuluk, 50 metrekare de giriş kapısı yapılacağı bildirildi.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine nazaran 10 Mayıs’ta düzenlenen ihalede geçerli teklif sayısı iki oldu. Teklifleri pahalandıran yönetim, 30 Haziran’da en son kararını verdi. Marmara Üniversitesi ile Kayacan İnşaat isimli şirket 30 Haziran’da 16 milyon 890 bin TL’lik mukavele imzalandı. Giriş kapısı ve duvar inşaatlarının altı ayda tamamlanması planlandı.

MALİYETİ 2 MİLYAR TL

Marmara Üniversitesi, RTE Yerleşkesi’nin yerini Ulusal Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve TOKİ ile imzaladığı 11 Nisan 2016 tarihli protokol ile devralmıştı. TOKİ’nin ihalesini gerçekleştirdiği alanın temel atma merasimi, 29 Kasım 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iştirakiyle gerçekleştirilmişti.

Marmara Üniversitesi’nin eski rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitenin tüm fakültelerini 2023 yılında Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ne taşımayı hedeflediklerini söylemişti. Külliye inşaatının toplam maliyeti ise 2 milyar TL olarak açıklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.