Kılıçdaroğlu’ndan Gezi davası mesajı: Az kaldı, bu zulme son vereceğiz

Gezi Parkı davasında iş insanı Osman Kavala hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Yiğit Ali Ekmekçi hakkında ise 18’er yıl hapis cezası ve tutuklama kararı çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter konuyla ilgili paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “#Gezi direnişi; dayanışmaya, barışa, kardeşliğe ve demokrasiye adanmış bir millet hareketiydi. Ülkemize karabasan gibi çöken bu zorba ve hukuk tanımaz iktidar, maalesef hukuku ayaklar altına almaya devam ediyor… Az kaldı; bu zulme son vereceğiz ve adaleti yeniden tesis edeceğiz!” ifadelerini kullandı.

‘Keyiflerine göre karar alanlar, kaçacak delik arayacak’

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: En başından bu yana siyasilerin yürüttüğü Gezi Davası’nda, nihai “siyasi” karar açıklandı. Ve adalet onulmaz yarasını aldı. Gün gelecek, adalet herkese lazım olacak. Keyiflerine göre karar alanlar, kaçacak delik arayacak!

‘Saray’ın karanlığı bitecek, Gezi hep kalacak’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: Gezi için #OsmanKavala’ya ağırlaştırılmış müebbet verilmesiyle milyonlara gözdağı verilmiştir.Saray’ın yargısı hukuk dağıtmaktan öte intikam alan bir aygıta dönüşmüştür. Gezi’den suç çıkarmaya çalışanları unutturmayacağız. Saray’ın karanlığı bitecek, Gezi hep kalacak.

‘Toplum vicdanı bir kez daha büyük yara aldı’

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer: Toplum vicdanı bir kez daha büyük yara aldı. Hukuksuz kararlarda sorumluluğu olanlar, er ya da geç bağımsız ve tarafsız yargı önünde hesap verecek!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.