Kılıçdaroğlu Bursa’da CHP’ye katılan muhtarlara rozet taktı

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa Görükle’de Balkan ve Rumeli mübadilleri ile Ragıp Aga Mübadele Kahvesi’nde bir ortaya geldi. Kılıçdaroğlu, kahvede yurttaşlarla birlikte çay içti, sohbet etti. 

Nilüfer İlçe Lideri Fırat Yılmaz; Hasanağa Muhtarı Halil Turan, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın Saldız, Ayvaköy Mahallesi Muhtarı Hüseyin Oldman, Badırga Mahallesi Muhtarı Karşılığı Yıldız, Çatalağı Mahallesi Muhtarı Celalettin Boran, 23 Nisan Mahallesi Muhtarı Sevda Bayraktar, Fadıllı Mahalle Muhtarı Cemal Kargılı ve 15 yıl mühlet boyunca AKP üyesi olan Dağyenice Mahallesi Muhtarı Rıdvan Tekin’in CHP’ye katıldığını söyledi.

Yılmaz; “Sosyal demokrat siyaseti biz gençler olarak ondan öğrendiğimiz” dediği ve evvelki periyotlarda Bursa Vilayet Başkanlığı da yapan Mithat Kırayoğlu’nun da partiye katıldığını belirtirken, Eserli Köyü sakinlerinden Ali Çakır isimli bir yurttaşın da 16 yıldır AKP üyesi olduğunu; bugün CHP’ye katıldığını aktardı.

KILIÇDAROĞLU ROZETLERİNİ TAKTI

Kılıçdaroğlu; CHP’ye katılan muhtarları tebrik ederken parti rozeti taktı. 

Kılıçdaroğlu daha sonra; “Bir yüzyılı devirdik. 2023’te Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına başlayacağız. Geçen yüzyıl içinde büyük acılar yaşadık. Bu memlekette Başbakanlar, bakanlar idam edildi. Gencecik evlatlarımız idam edildi. Artık bu acılara bir son vermemiz lazım. Ülkemizi demokrasi ile taçlandırmamız lazım.

Benim fikrim şu; muhtarlar demokrasinin temel taşıdır. Neden söylüyorum; zira bu topraklarda yapılan birinci seçim 1833 yılında Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yapılan bir muhtarlık seçimidir. Muhtarlık kurumu ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar güçlü olur. Zira size her görüşten insan gelir. Siz hepsini dinlersiniz. Hepsinin sıkıntısına tahlil üretirsiniz. Fakat üsttekiler pek o denli değil. Bizden mi, ondan mı, bundan mı; ayrımı yaparlar. O nedenle siz ne kadar güçlü olursanız, üsttekiler de bizden, sizden ayrımı yapmaz; kimin kederi varsa o kaygısı çözmeye çalışır. Benim de bütün hedefim; ırkına, inancına, kökenine bakmadan, hayat usulüne bakmadan bütün insanları kucaklamak. Artık bıkmadık mı arbededen? Bütün gayem bu. Güzel geldiniz. Sizinle daha güçlü olacağız” dedi”

Kılıçdaroğlu daha sonra Lozan Mübadilleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “Mübalede Evi”ni ziyaret etti. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.