Kartal Belediye Başkanı’ndan konseri yasaklanan Niyazi Koyuncu’ya davet

Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel, Pendik Kıyı Meydanı’nda vereceği konser Pendik Belediyesi tarafından yasaklanan Niyazi Koyuncu’yu, Kartal Kitap Fuarı’nın açılışına davet etti. Koyuncu da Yüksel’e teşekkür ederek “Orada olup müziklerimizi özgürce tüm halkımız ile söyleyeceğiz” karşılığını verdi.

Müzisyen Niyazi Koyuncu’nun, Pendik Kıyı Meydanı’nda düzenleyeceği konser AKP’li Pendik Belediyesi tarafından yasaklanmıştı.

Yasağı toplumsal medya hesabından duyuran Koyuncu “Pendik Halk Eğitim Merkezi’nin 25.05.2022 tarihinde Kıyı Meydanı’nda düzenleyeceği aktiflikte sahne almam, Pendik Belediye Başkanlığı tarafından engellenmiştir. Belediye, iptal münasebeti olarak kurumlarının ‘değer yargılarını ve görüşlerini’ paylaşmayan bir müzisyenin, Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme uğraşlarına karşın müziklerimizi daima birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz” paylaşımında bulunmuştu.

BELEDİYE LİDERİ KARTAL’A DAVET ETTİ

Bu paylaşımın akabinde Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel, toplumsal medya hesabından müzisyen Niyazi Koyuncu’yu Kartal Kitap Fuarı açılışına davet ederek  “Kartalımızın sahneleri sana her vakit açıktır sevgili Niyazi Koyuncu. 10 Haziran’da başlayacak Kitap Fuarımızın açılışını birlikte yapmak için seni Kartal’a davet ediyoruz” davetinde bulundu.

Çağırıya toplumsal medya üzerinden cevap veren Koyuncu, Yüksel’e teşekkür ederek  “Nazik davetiniz için ve daha değerlisi, dayanağınız için çok teşekkür ederim. Orada olup müziklerimizi özgürce tüm halkımızla birlikte söyleyeceğiz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.