İBB kaynaklarından Cumhuriyet’e açıklama: Murat Ongun misyondan mi alındı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun‘un ortalarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, İsmail Saymaz, Akif Beki, Hasret Gürses’in de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı hakkında yapılan tenkitlere karşılığı çok konuşulmuştu. 

Ongun kamuoyunda gündem olan fotoğraf için “Biz bu tartışmaları önemsemiyoruz. Bu tenkitler 200-300 kişinin kendi ortasındaki yorumları, eleştirileridir” tabirlerini kullanırken “Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz” demişti. 

SÖZCÜLÜK KALDIRILDI; VAZİFEYE DEVAM

Bu sözlerinden sonra bu akşam saatlerinde TELE1’in kulis haberine nazaran, İBB Sözcüsü olarak misyon yapan Murat Ongun’un vazifeden alındığı ve İBB Sözcülüğü ünitesinin kapatıldığı sav edildi. 

Cumhuriyet‘in İBB kaynaklarından edindiği bilgiye nazaran, Murat Ongun’un hala Medya A.Ş.’nin idare konseyi lideri ve İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı olarak vazife yaptığı bildirildi. İBB Sözcülüğü için resmi kurum olmadığını bildiren kaynaklar ise bu ünitenin kaldırıldığını lisana getirdi. 

Ongun’un bütün vazifelerine devam edeceği yalnızca İBB Sözcülüğü ünitesinin kaldırıldığı bildirildi. 

Haberler üzerine Cumhuriyet, Murat Ongun’a ulaşmaya çalıştı. Lakin Ongun’un telefonuna ulaşılamadığı görüldü.

YARIN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Ekrem İmamoğlu yarın (18 Mayıs) Florya Atatürk Kent Ormanı’na gerçekleştireceği inceleme ziyaretinden sonra açıklama yapması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.