Hamas’tan İsrail’e ikaz: Sonuçlarına katlanırsınız

Son vakitlerde İsrailli fanatik Yahudi kümeler, Nekbe gününe denk gelen 15 Mayıs’ta Mescid-i Aksa‘ya baskın yapılması davetinde bulunmuştu.

Hamas, İsrailli fanatik Yahudi kümelerin, Mescid-i Aksa’ya baskın yapma davetlerini “açık bir çatışmaya yol açabilecek tehlikeli tırmanış” olarak nitelendirdi.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, yaptığı yazılı açıklamada, “Yarın Nekbe’nin (Büyük Felaket) yıl dönümünde Mescid-i Aksa’ya baskın davetleri tehlikeli bir tırmanış olmasının yanı sıra halkımızın ve milletimizin hislerine yönelik bir provokasyondur” tabirini kullandı.

‘İSRAİL SONUÇLARINA KATLANIR’

Hazım Kasım, baskın davetlerinin açık bir çatışmaya yol açacağını ve tüm sonuçlarından İsrail‘in sorumlu olacağını kaydetti.

Kasım, Mescid-i Aksa’ya tekrarlanan baskınların oldubittiyi dayatmakta muvaffakiyet sağlayamayacak umutsuz teşebbüsler olduğunu ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlara ilişkin olduğu tarafındaki tarihi gerçekleri değiştirmeyeceğini aktardı.

Kasım ayrıyeten, Kudüs, Batı Şeria ve İsrail’deki Filistinlilere Tel Aviv‘in işgal planlarını engellemek için Mescid-i Aksa’ya akın etmeleri davetinde bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.