Güney Kore First Lady’si Kim’den köpek eti tüketimine reaksiyon

Güney Kore’de her yıl köpek eti tüketimi için yaklaşık 1 milyon köpeğin katledildiği kestirim edilirken, köpek etine olan talep bilhassa gençler ortasında son yıllarda kıymetli ölçüde azaldı. Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk Yeol’un eşi First Lady Kim Keon-hee, Güney Kore basınına verdiği demeçte, köpek eti tüketimini eleştirdi.

Güney Kore ve Çin’in şu anda büyük ekonomiler ortasında insanların köpek eti tükettiği tek ülkeler olduğunu belirten Kim, “Köpek eti yememek, nihayetinde insanın en yeterli arkadaşına hürmetin bir tabiridir ve tıpkı vakitte hayata hürmet manasına gelir” dedi.

Güney Kore’nin gelişmiş ülkeler ortasında “en zayıf hayvan muhafaza yasalarına” sahip olmasından şikayet eden Kim, hayvan istismarcılarına ceza verilmesi davetinde bulunarak, “Ülkemizde yaklaşık 15 milyon insanın evcil hayvanı var. İstismarcılara verilen cezalar güçlendirilerek nizam sağlanırsa olgun bir toplum olabileceğimize inanıyorum. Sonuçta, hayvan istismarı ve aile içi şiddet birebir kökten yalnızca farklı dallardır” dedi.

Güney Kore Devlet Lideri Yoon, daha evvel seçim kampanyasında hayvan istismarına yönelik cezaların artırılacağını ve köpek eti tüketiminin yasaklanması istikametinde çalışma yapacağını açıklamıştı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.