Gergerlioğlu’ndan görevden alınan Uşak Valisi’ne: Ne yapsa yaranamadı, keşke haysiyeti esas alsaydın

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın görevden alınmasının ardından yaptığı paylaşımda, Kocabıyık’a yönelik “Ne yapsa yaranamadı. Keşke haysiyeti esas alsaydın da çıplak aramanın üstünü iftiralarla örtmeseydin” ifadelerini kullandı.

SİYASET 27.04.2022 11:41

Gergerlioğlu'ndan görevden alınan Uşak Valisi'ne: Ne yapsa yaranamadı, keşke haysiyeti esas alsaydın

Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Gergerlioğlu, “Ya böyle işte! Zamanında sırf valiliğini korumak için çıplak arama skandalının üstünü örtmeye çalışmıştı” dedi.

‘EŞİ İKTİDARI ELEŞTİRDİĞİ İÇİN GÖREVDEN ALINDI’

Kocabıyık’ın evli olduğu eski AKP’li milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın açıklamalarının hemen ardından görevden alınmasına dikkati çeken Gergerlioğlu, “Şimdi eşinin tweetinden görevden alındı. Ne yapsa yaranamadı. Keşke haysiyeti esas alsaydın da çıplak aramanın üstünü iftiralarla örtmeseydin. Yazıklar olsun sana” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu şöyle devam etti: “Yanlış anlamayın! Halka sert davrandığı için değil, geçen gün eşi iktidarı eleştirdiği için vali görevden alındı. Ülkenin haline bak, liyakat değil, iktidara yeterli kul, köle olmamaktır kriter.”

Yaa böyle işte !!!

Zamanında sırf Valiliğini korumak için çıplak arama skandalının üstünü örtmeye çalışmıştı!

Şimdi eşinin tweetinden görevden alındı!

Ne yapsa yaranamadı!

Keşke haysiyeti esas alsaydın da çıplak aramanın üstünü iftiralarla örtmeseydin!

Yazıklar olsun sana! https://t.co/5Ol8uZFB8A

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) April 27, 2022

HÜSEYİN KOCABIYIK NE DEMİŞTİ?

Eski AKP’li vekil Hüseyin Kocabıyık, Gezi kararına tepki gösterip yargı ve partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

Kocabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar. Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.