Fatih Altaylı: Şehit cenazeleri, muhalefeti karalamak için kullanılıyor; bazı iktidar partisi mensupları sırf bu yüzden gönderiliyor

Gazeteci Fatih Altaylı, Kuzey Irak’ta 12 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yapılan provokasyonu ima ederek “Ne yazık ki, artık cenazeler, özellikle de şehit cenazeleri muhalefeti küçük düşürmek için siyasi maksatla kullanılan, muhalefet partilerini teröre destek veren oluşumlar gibi algılatmak için şiddete başvurulan yerler haline getirdi. Ne şehit ile ne şehit ailesiyle en küçük bir yakınlığı olmayan kimi iktidar partisi mensup ya da destekçileri, bu cenazelere sırf bu amaçla katılıyor, gönderiliyor” yorumunu yaptı. 

Altaylı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Oraya acıyı paylaşmak, şehide saygı göstermek için gelmiş muhalefet partisi temsilcilerine saldırıyor, şehide ve acılı aileye yapılabilecek en büyük saygısızlığı yapıp, bir cenazeyi siyasi bir kavga yeri haline getirip gidiyorlar.

İktidar beslemesi sözde basın da bu haberleri allayıp, pullayıp muhalefet partilerini terörist gibi göstermek için kullanıyorlar, buralardan bir tek Allah’ın kulu da çıkıp “Bu yaptığınız ayıp artık” demiyor.

Cenazeleri kavga yerine çeviren inek hırsızı şerefsizleri bile eleştirmiyor.

Ve cenazesi sadece ve sadece muhalefeti karalamak için kullanılan o şehitler daha toprağın altına girmeden unutuluyor.

Vur patlasın çal oynasın devam ediyor.

Bu millete saygısı olmayanlar, bu millete hareket edenler asıl o cenazeleri şov yerine çevirenler, siyasete malzeme yapanlardır.

Bunlara milletin bir parçası demek de pek mümkün değildir.

Çünkü millet olmanın gerek şartı, insan olmaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir