Ezgi Mola’dan Kadınlara Seçim Çağrısı: “Geleceğimiz İçin Yapmayın Bunu”

Ünlü oyuncu Ezgi Mola, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme geldi. 14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala seçimler konusunda çağrıda bulunan oyuncu, özellikle kadınlara yönelik bir hatırlatmada bulundu. Ezgi Mola ‘Ne olur, geleceğimiz için yapmayın bunu.’ ifadelerini kullandı.

İşte detaylar…

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine sayılı günler kaldı. Ünlü oyuncu Ezgi Mola da sosyal medya hesabından yaptığı seçim paylaşımıyla magazin gündemine geldi.

Ezgi Mola, kadın cinayetlerine dikkat çekerek özellikle kadın seçmenlerin oy kullanırken neleri hatırlaması gerektiğinin altını çizdi.

Ezgi Mola, geçtiğimiz aylarda bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Musa Orhan’a hakaret ettiği suçlamasıyla yargılanmıştı hatırlayacağınız üzere. Mola, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda kadın cinayetlerini ve kadına şiddeti tekrar hatırlattı.

“Kadınları rahat bırakmıyorlar. Seçimlerde bunları düşünerek oy vermeliyiz değil mi!”

Ezgi Mola, sosyal medya hesabındaki paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

‘Kadını seçim arabasında bile göstermeyen, kadına şiddeti her gün daha da meşrulaştırmaya çalışan zihniyet istemiyorum. Her gün bir kadının erkek cinayetine kurban gittiği ve CEZA ALMADIĞI BİR DÜZEN ARTIK İSTEMİYORUM.’

‘Seçimlerde ne olur bunları da düşünün. Çocukları istismar edip serbest kalan din tüccarlarının destekledikleri partileri desteklemeyin.’

“Katilleri, canileri dışarı çıkaranları, serbest bırakanları desteklemeyin. Ne olur geleceğimiz için yapmayın bunu.”??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir