Bakan Murat Kurum’a kaygısını anlatmak isteyen yurttaşa Vali Davut Gül iterek müdahalede bulundu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Gazintep’e gitti.

Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Murat Kurum’a kaygısını anlatmak isteyen Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Yapı Kooperatifi Lideri Murat Gün‘ün, Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından engellendiğini aktardı.

“VATANDAŞA BU FORMDA DAVRANAMAZSINIZ”

Kalkan, “Bakan Murat Kurum bugün Gaziantep’teydi. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Yapı Kooperatifi Lideri Murat Gün, Bakan’a kederini anlatmaya çalıştı. Bu esnada Gaziantep Valisi, Murat Gün’ü eliyle ittirerek müdahalede bulundu. Makamınız ne olursa olsun; vatandaşa bu biçimde davranamazsınız” tabirlerini kullandı.

Kalkan’ın paylaştığı görüntüde, etraftakiler “Adam kederini anlatsın” derken Vali Gül’ün, Murat Gün’ü eliyle ittirerek müdahalede bulunduğu görülüyor. Gün’ün, “sayın Valim siz de bu işin içindesiniz” dediği görülüyor.

KURUM’A NAZARAN KONUT VE KİRA FİYATLARI DÜŞMÜŞ!

Kurum Gaziantep ziyaretinde ayrıyeten, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu konut projesinin akabinde konut ve kira fiyatlarının düşmeye başladığını sav etti. Kurum, kısa mühlet içerisinde hem konut hem de kira fiyatlarının zincirleme olarak süratle düşeceğini ileri sürdü.

Kiraların düşmeye başladığını argüman eden Kurum, “Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem konut fiyatları hem de kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa müddet içerisinde zincirleme olarak, konut ve kira fiyatları daha da süratli bir halde düşecek. Yüzlerce kesimi ilgilendiren bu konut kampanyasıyla, mobilyacısından camcısına, marketinden inşaat bölümüne, tüm esnaflarımız, 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak, Türkiye kazanacak” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.