Arda Güler, dünya piyasasında tepeye oturdu

Transfermarkt, Üstün Lig’de dönemin sona ermesinin akabinde futbolcuların piyasa kıymetlerinde güncellemelere imza attı.

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler listeye damga vurdu. 17 yaşındaki orta saha dünyada birinci sıraya yükseldi.

Emirhan İlkhan

Beşiktaş’ın genç futbolcusu Emirhan İlkhan aktüel piyasa pahasını 2 milyon euro yükseltti. Genç futbolcu bu artışla birlikte 3 milyon euroluk pahanın sahibi oldu. 18 yaşındaki orta saha Beşiktaş A Kadrosu formasını bu dönem 11 sefer giyme fırsatı yakaladı. Genç futbolcu bu süreçte rakip fileleri 1 kere havalandırdı.

Yunus Akgün

Galatasaray’ın dönem başında Adana Demirspor’a kiraladığı genç yıldız Yunus Akgün de piyasa kıymetini yükselten ve dikkat çeken isimler ortasında yer aldı. 21 yaşındaki sağ kanat bu dönem 8 gol ve 11 asist üretti. Genç oyuncunun piyasa kıymeti 2 milyon euro artarak 7 milyon 500 bin euroya çıktı.

Osayi Samuel

Fenerbahçe’de Vitor Pereira periyodunda sağ beke evrilen ve İsmail Kartal’la da mevkisine alışan Bright Osayi Samuel’de grafiğini üst yanlışsız çıkaran isimler ortasında yer aldı. 24 yaşındaki Nijeryalı oyuncunun piyasa kıymeti 2 milyon euro yükseldi ve 8 milyon euro oldu.

Victor Nelsson

Galatasaray’ın Danimarkalı savunmacısı Victor Nelsson da piyasa pahasını üste hakikat geliştirdi. Sarı-kırmızılılar ismine makûs geçen dönemde kendini kanıtlayan futbolcunun pahası 2 milyon euro artarak, 12 milyon euroya çıktı.

Diego Rossi

Fenerbahçe’nin bonservisini aldığı Diego Rossi listenin dördüncü sırasında yer aldı. Uruguaylı futbolcu piyasa kıymetini 2 milyon euro yükseltti. Diego Rossi’nin yeni piyasa bedeli 14 milyon 500 bin euro olarak gösteriliyor.

Miguel Crespo

Sarı-lacivertlilerin dönem başında takımına kattığı Miguel Crespo da bu dönem gösterdiği performansla Avrupa devlerini peşine taktı. Deneyimli orta sahanın yeni piyasa bedeli 3 milyon euro yükseldi. Miguel Crespo’nun yeni bedeli 8 milyon euro oldu.

Kim Min Jae

Fenerbahçe’nin Güney Koreli savunmacısı Min Jae Kim listede ikinci sırada yer aldı. Deneyimli futbolcunun yeni piyasa bedeli 3 milyon euro arttı. Avrupa’nın büyük kulüplerinin radarında olan Min Jae Kim’in yeni pahası 14 milyon euro oldu.

Arda Güler kıymetini katladı

Fenerbahçe taraftarlarının sevgilisi haline gelen Arda Güler, Üstün Lig’de şimdiki piyasa kıymeti en fazla yükselen isim oldu. 17 yaşındaki oyuncunun piyasa pahası 3 milyon 800 bin euro artarak, 6 milyon euroya yükseldi.

Gençlerde en çok bedel kazanan oyuncu oldu

Fenerbahçe’nin genç futbolcusu Arda Güler, 2005 doğumlu futbolcular ortasında aktüel piyasa bedeli en yüksek isim oldu. Genç oyuncuyu 4 milyon euroyla Noah Mbamba ve Roger Fernandes ikilisi takip etti.

Harika Lig’in en pahalıları

Harika Lig’de şimdiki piyasa pahası en yüksek 10 futbolcu şu halde sıralandı:

  1. Uğurcan Çakır: 18 milyon euro
  2. Kerem Aktürkoğlu: 16 milyon 500 bin euro
  3. Altay Bayındır: 16 milyon euro
  4. Diego Rossi: 14 milyon 500 bin euro
  5. Marcao: 14 milyon euro
  6. Kim Min-Jae: 14 milyon euro
  7. Attila Szalai: 12 milyon euro
  8. Victor Nelsson: 12 milyon euro
  9. Ferdi Kadıoğlu: 10 milyon 500 bin euro
  10. Abdülkadir Ömür: 10 milyon 500 bin euro

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.