Apple’ın önümüzdeki 3 yıllık iPad planları belli oldu

Tablet denildiğinde akla ilk gelen isimlerin başında iPad modelleri geliyor. Oldukça uzun süredir var olan ve piyasayı her daim domine eden bu cihazlar, görülen o ki önümüzdeki yıllarda da hakimiyetlerini sürdürmekte kararlı. Bu nedenle daha şimdiden planlaması yapılan iPad modellerinde yakın bir zaman içerisinde OLED teknolojisine geçilmesi planlanıyor.

Apple tarafından geçtiğimiz yıl iPad ekranlarının mini LED’e terfi ettirilmesiyle başlanan gelişim süreci, önümüzdeki yıllarda OLED panellere geçilerek devam edecek. Bu süreçte Apple’ın en önemli tedarikçisi ise yine en büyük rakibi Samsung olacak.

Apple’ın önümüzdeki 3 yıllık iPad planları belli oldu

Gelen ilk bilgilere göre 2024’te ilk OLED ekranlı iPad’leri görmeye başlayacağız. Ancak bu da uzun sürmeyecek çünkü Amerikalı teknoloji devinin hedefleri çok daha büyük. Buna göre Samsung’la iş birliğini arttırmayı hedefleyen Samsung, 2025 yılından sonra iPad modellerini Güney Koreli teknoloji şirketi tarafından üretilecek olan ikinci nesil OLED panellerle donatacak.

Samsung tarafından patenti alınan ve Gen 8.5 OLED ismi verilen bu yeni teknoloji sayesinde, hem iPad’lerde önemli ölçüde bir güç tasarrufu söz konusu olacak hem de ekran kalitesi anlamında önemli bir performans artışı yaşanacak.

Her ne kadar söz konusu gelişimler için önümüzde 3 yıllık bir süreç olsa da, dünyanın en büyük markalarının bugünü değil yarını planlaması ve ona göre hareket etmeleri oldukça saygı uyandırıcı bir durum değil mi?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.