AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Kabaktepe: Atatürk ve tabiat düşmanı görmek isteyenler aynaya baksın

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalında Atatürk Havalimanı ve gündeme ait yaptığı değerlendirmelere yer verdi. Bölgeye yapılacak millet bahçesinin İstanbul’a nefes aldıracağını belirten Kabaktepe, muhalefetin millet bahçesi projesine ait “Atatürk ve tabiat düşmanlığı” telaffuzlarının hatırlatılması üzerine, “Bu kendi düşmanlıklarını diğerleri üzerinden anlatma zavallılığıdır. CHP İstanbul Vilayet Lideri’nin Atatürk’e bakış açısı parti içinde bile büyük tartışma konusu. Atatürk’le ilgili attığı tweetler ortada. Evvel ona yanıt versinler. Kendi düşmanlıklarını diğerlerini yaftalayarak kapatmasınlar. Aynaya baksınlar. Bir sanayi tesisi, rezidans yapmaktan bahsetmiyoruz, millet bahçesinden bahsediyoruz.” dedi.

‘Malum şahısların has özelliği’

Muhalefetin tenkitlerinin yersiz olduğunu tabir ederek, CHP ve İstanbul Büyükşehir Belediyesini eleştiren Kabaktepe, şunları kaydetti: “Biz millet bahçesi yapmaktan bahsediyoruz, bunu tabiat düşmanlığı olarak açıklıyorlar. Artık soruyorum, 3 yılda CHP’li İBB idaresi park, peyzaj ve yeşil alan noktasında ne yapmış, AK Parti ne yapmış? Artık şayet bir düşmanlıktan bahsedeceksek iktidarda olduğunuz yerlerde icraatlarınızla söylemlerinizin örtüşmesi lazım. Atatürk Havalimanı’na bir sanayi tesisi, rezidans projesi, beton yığını yapmaktan bahsetmiyoruz, millet bahçesinden bahsediyoruz. ‘Havalimanı etrafı rezidans olmasın’ diyorlar, ‘millet bahçesi yapacağız’ diyoruz ona da karşı çıkıyorlar. Oraya millet bahçesi yapılacak, tabiata hürmettir. Atatürk Havalimanı devam edecek, bu da oranın fonksiyonelliğine hürmettir. Tabiat düşmanlığı, Atatürk düşmanlığı üzere sıfatları oburlarının üzerine atmasınlar. Çünkü tüm bunlar, malum şahısların has özelliğidir.”

Kaftancıoğlu’na verilen ceza

CHP Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaya ait yöneltilen soru üzerine de Kabaktepe, mevzunun farklı boyutları olduğunu belirtti. Kaftancıoğlu’nun kullandığı cümleler ve attığı tweetlerde şahsa, devlete ve devlet yetkililerine hakaret olduğuna dikkati çeken Kabaktepe, şunları kaydetti: “Duyduğuma nazaran Canan hanım, toplumsal medyadan kendisine yapılan hakaretlerden ötürü 40’ın üzerinde dava açmış. Kendisi için yazılanlar, kendisinin yaptığı hakaretler kadar bile değil. O kadar ağırını görmedim. Ceza davaları da tazminat davaları da var. O vatandaşlarımız siyasetçi değil. Kendinize yapılan en ufak hakarete bile dava açıyorsunuz. Bir insanın kendisine, annesine, bu toplumun ahlakıyla bağdaşmayacak bir üslupla üstelik bir bayan olarak en ağır hakaretleri, küfürleri edeceksiniz. Sonra bundan ötürü ceza alınca ortalığı ayağa kaldıracaksınız ancak size toplumsal medyadan en ufak bir hakaret edildiğinde hem ceza hem de tazminat davası açacaksınız. Bir değil, iki değil 40’ın üzerinde bu biçimde dava açmış.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.