26 silah arkadaşı, 27 yıl sonra Nevşehir’de buluştu

1995 yılında Bitlis’in Mutki ilçesi 151. Taktik Alayı Mutki Dağ Komando Bölük Komutanlığı’nda vatani misyonunu yapan 26 silah arkadaşı terhis olduktan 27 yıl sonra Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Akköy köyünde bir ortaya geldi.

1973-3 tertip ile 1974-4 tertip olarak vatani misyonlarını yapan silah arkadaşları toplumsal medya üzerinden görüşmeye başladı.

Oluşturdukları küme sayesinde, toplumsal medya platformunda yıllar sonra tekrar bir ortaya gelen asker arkadaşları toplu olarak buluşmak istedi.

Hasret giderdiler

Ürgüp ilçesine bağlı Akköy’de yaşayan Ecevit Özsoyun’un konut sahipliğinde bir ortaya gelen asker arkadaşları yıllar sonra hem hasret giderdi, hem Kapadokya bölgesini gezdi. Bir ortaya gelen silah arkadaşları, birinci olarak içtima sisteminde toplanarak hürmet duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Uzun ayrılıktan sonra hasret gideren silah arkadaşları saatlerce askerlik anılarını anlatarak keyifli vakit geçirdi.

“Gönül Dağı ismini verdik”

Gönül Dağı ismini verdikleri buluşmayı organize eden Alaattin Sayın 1993-95 yılları ortasında Bitlis Mutki bölgesinde çok güç kaidelerde vatani vazifemizi yaptığımız silah arkadaşlarımız ile toplumsal medya üzerinden buluşmamızın gururunu yaşıyoruz. Gönül Dağı ismini verdiğimiz Akköy’de 26 arkadaşımız ile birlikte toplumsal medya üzerinden buluşarak aktiflik düzenledik. biçiminde konuştu.

Buluşmanın ikinci gününde Kapadokya bölgesini gezen silah arkadaşları ayrıyeten ayrılacakları günün akşamında veda gecesi düzenledi. Oyun havası eşliğinde eğlenen silah arkadaşları iki gün boyunca hoşça vakit geçirdi.

Bir sonraki buluşma Çanakkale’de

İHA’nın haberine nazaran, 27 yıl ortadan sonra bir ortaya gelen 26 silah arkadaşı Gönül Dağı ismini verdikleri buluşmayı her yıl klasik hale getirmeyi planlıyor. Bir sonraki buluşmalarına kumandanlarını da davet edecek olan silah arkadaşları 2023 yılında Çanakkale’de bir ortaya gelecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.