1 kilo doğan Çağan bebek 2 aylık tedavisinin akabinde hayata tutundu

Serhat (32) ve Selen (35) Çetin’in birinci bebekleri olan Çağan bebek, Liv Hospital Samsun’da prematüre bebek olarak dünyaya geldi. Birinci doğduğunda neredeyse parmak kadar olan Çağan bebek yapılan yenidoğan ağır bakım tedavisi sonucunda sıhhatle taburcu oldu.

“HASTANEMİZDE EN UZUN KALAN BEBEKLERDEN BİRİ OLDU”

1 kilo olarak doğan Çağan bebek, 2 ayın akabinde 5 buçuk kiloya kadar ulaştı. “Hayata erken başlayan güçlü prematüre bebeklerimizden biridir” Bebeğin sıhhat durumu hakkında açıklamalarda bulunan Liv Hospital Samsun Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Uzm. Dr. Nazlı Karakullukçu Çebi, “Bebeğimiz 28. haftada doğdu. Hayata erken başlayan güçlü prematüre bebeklerimizden biridir. Yaklaşık 2 ay kadar bizimle beraberdi. Bazen sıkıntı yolları geçtik bir arada bazen de işlerin berbata gittiği vakitlerde oldu. Hastanemizde en uzun kalan bebeklerinden biri oldu. Ailesine sağlıklı bir halde vermeyi başardık. Artık takiplerine geliyor. Büyüdüğünü görmek hoş bir histir. İ

nşallah büyüdüğünde damatlığını da görürüz. Çok küçük doğan bebeklerimizin yaşama ihtimali çok düşük olsa da üçüncü seviye yeni doğan ağır bakımlarda deneyimli tabipler sayesinde yaşamayı başarıyorlar. Değerli olan burada doktorun deneyimi oluyor. Biz âlâ bir gruptuk, ailemizde çok uyumluydu. Uygun giden, makûs giden her şeyi biliyorlardı. Onlar da bize takviye oldular. Çok başarılı sonuçlar elde ettik” dedi.

“ÇAĞAN’I BİRİNCİ GÖRDÜĞÜM ANDAKİ ŞOKUMU HİÇ UNUTAMIYORUM”

Anne Selen Çetin, “Hiç beklemediğim bir tabloydu. Prematüre bebeği etrafımda ne duydum ne görmüştüm. Başıma geleceğini hiç düşünmüyordum. Sık sık denetimlerim vardı. Bir anda doğum yapınca hepimiz neye uğradığımızı şaşırdık. Çağan’ı birinci gördüğüm andaki şokumu hiç unutamıyorum. Daha sonra Nazlı hocamızın takımı hem de Çağan’a duyduğu sevgi ile bebeğimizi bu noktaya getirdiler. Öbür annelere tek teklifim internetten araştırma yapmasınlar. Çok fazla olumsuz şeyler var. İnterneti bıraktım ve o psikolojiden kurtuldum. Bu kuvvetli süreçte yanımızda olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.